Select

Widgets

PRZYJACIELE Z BUSZU

ValdiWaldek Obłąk – Valdi

Buszmen. Pieści Arkę i kobiety spotkane na trasie

Emigrant, zakochany w przyrodzie i australijskim buszu, gdzie podróżuje namiętnie od wielu lat. Uczestnik wypraw „Australia Zachodnia 2002 – The Real Outback Expedition” uhonorowanej nagrodą Kolosy, “Strzelecki Traces Expedition 2004”, a także wielu innych eskapad samochodowych w australijski outback. Niespokojny duch, poszukiwacz złota i przygód, niepoprawny marzyciel, zakochany w swojej Arce (Kia z napędem 4×4). Ma nieustraszoną potrzebę zbudowania perpetum mobile, np. z silnikiem magnetycznym lub na holzgas, czyli gaz drzewny. Bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi.

 
 
 
 

PtaszekMarek Zimowski – Ptaszek

Trębacz. Filmuje wszystkie zachody słońca

Najlepszy trębacz wśród ślusarzy i najlepszy ślusarz wśród trębaczy. Wyjechał do Australii (Zachodniej) stosunkowo pózno, aby nie powiedzieć w ostatnim momencie. W Australii najpierw został taksówkarzem. W pierwszą wyprawę (Exmouth – 2600 km) wyruszył starym Fordem Cortina combi. Potem jeszcze objechał całe południowe wybrzeze. W 1999 roku dołączył do malej firmy stolarskiej, a w sierpniu 2000 kupił swój pierwszy pojazd 4×4. W 2001 przejechał poprzez równinę Nullarbor do Australii Południowej, przez pustynię wzdłuż jedynej linii kolejowej. W 2004 roku wziął udział w wyprawie Śladami Strzeleckiego. Dwa lata pózniej przejechał z żoną trzeci co do długości pustynny szlak w Australii – Anne Beadle Highway (1400 km izolowanych bezdroży) z Coober Pedy w Australii Południowej do Laverton w Zachodniej. Muzyka: klasyczna, Pink Floyd, oraz „Apokalipsa Zwierząt” Vangelisa.

 
 

Adamuszek2Jurek Adamuszek – Mateuszek

Rekordzista Guinessa. Gra na gitarze i śpiewa zakurzone przez czas piosenki.

Polonus z Kanady, podróżnik, trzykrotny rekordzista Księgi Guinnessa w tematach podróżniczych i geograficznych, autor kilku podróżniczych książek. Najważniejsze osiągnięcia:
1986 – samotny rajd samochodowy przez obie Ameryki – Rekord Księgi Guinnessa
1994 – pierwszy zanotowany samotny rajd rowerowy dookoła Kuby (1500 km)
2000/2001 – dwukrotny udział w wyprawach National Geographic „Do Zródeł Amazonki
2007 – odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi

 
 
 
 

Belka1Paweł Tysa – Belka

Przewodnik, podróżnik i ojciec. Trzyma kasę i humor bez względu na pogodę!

Pracownik jednego z krakowskich biur podróży, geograf z wykształcenia, specjalizuje się w organizacji wypraw przygodowych, trekkingowych i specjalistycznych. W wolnych chwilach pilotuje grupy po Azji i Afryce, liczne wyprawy w Azji i Afryce m.in. do Indii, Pakistanu, Nepalu, Iranu, Jordanii, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Wietnamu, Birmy, Indonezji, RPA. Wyprawy rowerowe najwyżej położonymi drogami w Europie. W 1997 r. trzymiesięczna wyprawa drogą lądową z Europy do Indii i Nepalu – tam i z powrotem. W 1999 r. wyprawa na Bliski Wschód drogą lądową do Egiptu. W 2000 r. udział w wyprawie Trawers Synaju – piesze przejście półwyspu Synaj. Mieszka w Alicante w Hiszpanii.

 

Sławek Sławatecki – Chudy

SlawekWspinacz i filmowiec. Podgląda czyli kameruje

Współtwórca Hybryda Film Studio specjalizującego się w kręceniu filmów o tematyce outdoorowej. Znanego z takich produkcji jak: „Hybryda”, „Xpl – Skała”, „Pilsko Cup”, “China Climb”. Zafascynowany sportami dostarczającymi dużej dawki emocji i adrenaliny. Wspina się od 20 lat. Na swoje konto zapisał wiele dróg oscylujących w trudnościach VI.6 (m.n. Chomeini VI.6, Sportland VI.6, Wściekłe Psy VI.6, Czysta Forma VI.6, i inne…). Wspinał sie w Chinach, Indiach, Madagaskarze, Laosie i RPA – „Mama Africa” (2004) o wycenie 8b – najtrudniejsza droga poprowadzona kiedykolwiek przez polskich wspinaczy. Sfilmował wyprawę Śladami Strzeleckiego 2004.

 

Paweł Bulski – Dingo

Pierwszoligowy manager. Słucha ale lubi też grać.

PabloAnglofil, tłumacz, manager zespołów rockowych i innych artystów – m.in. Myslovitz, Anita&John, Cool Kids of Death, Pustki, TRES.B. W latach osiemdziesiątych pisał teksty i grywał na basie w kapelach punkowych i nowofalowych – Blitzkrieg i Pornografia. 1995-2002 pracował w Pomaton EMI (tam go poznałem); 2002-2004 Product Manager w EMI Music Poland (marketing, licencje, składanki, projekty specjalne); w Chaos Management Group od 2004.

Na koncie kilka europejskich wypraw rowerowych. Podyplomowe studia w Stanach pomogły polubić bourbon i południową część kraju. Uczestnik wyprawy Australia Zachodnia 2002 – The Real Outback Expedition uhonorowanej prestiżową nagrodą Kolosy 2002. Mieszka w Warszawie, z Łodzi pochodzi.

 
 
 

MurchaAdam Murcha – Rocket

Buszmen. Mechanik Świata i Samochodów. Śląski Pieron!

W poszukiwaniu przygody, w wieku 26 lat, w styczniu 1982 roku, wyemigrował do Australii. Pierwszy kontakt z przygodą to Ocean Indyjski dla zbadania którego ukończył kurs płetwonurka. Następnie zaprzedał duszę pustyniom. Wdarł się w gląb lądu Australii Zachodniej i tam zostawił serce. Zapalony myśliwy dzikich zwierząt i szalonych przygód. Kilkuletnia praca dla Western Geophysics w poszukiwaniu pokładów ropy i złóż diamentów – wielka szkoła jazdy 4×4. To z tego okresu pochodzi ksywa Rocket – za szybkośc i nieobliczalny charakter. Suvirvial skill – praca z Aborygenami na Wielkiej Pustyni Piaszczystej. W pózniejszych latach – organizator i uczestnik kilkunastu wypraw – samochodowych i motocyklowych – w australijski interior. Oprócz kobiet – całkowicie zafascynowany bushem. W jego żyłach płynie blues: Nalepa, Riedel, Wierzcholski, B.B. King. Gra na harmonijce ustnej w kapeli bluesowej w Perth.

 

Loading