Select

Widgets

Mały Książę na sześciu kontynentach

By Marek Tomalik on 11 grudnia 2018

CENTRUM KULTURY TEATR w GRUDZIĄDZU 2024

Pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię.

Zapraszamy na poruszającą baśń w oparciu o tekst Exupéry’ego, który na nowo pozwoli odkryć emocje związane z ponadczasową opowieścią i jej bogatą symboliką. Czas trwania ok 70 min.

W rolę autora-pilota-narratora wciela się podróżnik Marek Tomalik, który odkrywa kolejne karty książki sprzed 80 lat. Narracji towarzyszą obrazy z podróży Marka po sześciu kontynentach, nawiązujące do międzyplanetarnych podróży i poszukiwań Małego Księcia. Całość spaja improwizowana na żywo muzyka Kwartetu Czerwie, znanego z transowych ilustracji muzycznych do filmów kina niemego. Tym razem będzie to propozycja z pogranicza etnojazzu, francuskich szansonów i miękkiej psychodelii. To już drugi po „Aborygeni, rdzenni Australijczycy” wspólny projekt Marka i Czerwi.

Rzecz dla otwartych serc, dużych i małych, bo zawsze ulega się urokowi tajemnicy. Pomimo niedorzeczności sytuacji.

Marek Tomalik – bielszczanin, podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.pl). Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Współpracownik RMF Classic, National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Dwukrotny laureat Kolosów. Obecnie ma swoją audycję podróżniczą w RMF Classic.

Kwartet CZERWIE – rodem z Beskidu Małego, ściślej okolic Andrychowa, to jeden z najlepszych polskich bandów grających muzykę do filmów niemych na żywo. Proponują alternatywne dźwięki z pogranicza jazzu, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Skomponowali muzykę i zagrali do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych, m.in. spektaklu „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (w reż. Piotra Cieplaka, Teatr Powszechny, Warszawa 2007), wielu filmów niemych i dokumentalnych. Był wśród nich film o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci „Nie wolno się brzydko bawić” (w reżyserii Urszuli Sochackiej ,TVN/PISF). Xawery Żuławski nakręcił o nich etiudę dla TVP Kultura. www.czerwie.art

Mały Książę na sześciu kontynentach gościł m.in.:

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej

Loading