Select

Widgets

Książki

By Marek Tomalik on 8 marca 2011

AUDIOBooK – posłuchaj!

Lady Australia: Mogła to być po prostu jeszcze jedna książka o Australii. Ale „Lady Australia” zwykłą książką o Australii nie jest, zwykłą być nie może…  więcej   Inne recenzje:  1  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38    Lady Australia w radiu: Trójka Polskie Radio      Radio Kraków       Radio Wnet

To jest książka dla tych, którzy tam byli, czyli dla mnie. Widzę miejsca, które odwiedziłem. Ja tam byłem, ja to widziałem. Mogę porównywać. To jest książka dla tych, którzy marzą o podróży do Australii. Ułatwi im wiele decyzji. Marek ma łatwość pisania. Lekkie pióro. Jest szczęściarzem, bo widział więcej… Zazdroszczę mu i gratuluję. A Czytelnikom interesującym się Australią polecam. Czytać i oglądać koniecznie Marek Niedźwiecki (Trójka)

Publikacje autorskie:

nowa książka okładka Australia-16 oklad nepal_wyprawy_marzen

Lady Australia

Bezdroża

Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia Otwarte Australia, moja miłość. Dziennik podróży
kup książkę
Nepal – podróże marzeń Pascal
Australia Gdzie kwiaty rodzą się z ognia: O australijskiej ziemi i zamieszkujących ją ludziach opowiada z niezwykłym szacunkiem i jest to coś, co zrobiło na mnie największe wrażenie…. więcej    INNE RECENZJE:  1  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20    TOP40 EMPiKu! 12 miejsce na liście bestsellerów Gazety Wyborczej i GFK POLONIA – w kategorii Literatura faktu!Trójkowy Znak Jakości!

„Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” w wersji e-book!

Projekty zbiorowe:

pojechane_okladka pojechane-podroze-p-iext7141259 australia_tour Austra
Pojechane Podróże 2
Klub Podróżników Trzy Żywioły
Pojechane PodróżePascal

Australia Tour

Bezdroża

Australia

Pascal

ugryzcswiat swiatnatalerzu MiedzyNiP wyprawyNG

Ugryzć świat

National Geographic

Świat na talerzu

National Geographic

Między niebem a piekłem

National Geographic

Wyprawy na koniec świata

National Geographic

Sydney Odkrywanie turystycznaSwiata

Sydney

Pascal

Odkrywanie świata

Pascal

Geografia turystyczna świata  Wydawnictwo Naukowe PWN

Tanie podróżowanie po Europie

Pascal

ATLASY:

okladka_swiat3w podrecznyatlas
Świat w trzech wymiarach  Demart  Podręczny Atlas Świata  Demart

Polecam książki:

OSTATNI KOCZOWNICY – W.J. PEASLEY (przedmowa Marek Tomalik)
00-3_-_ostatni_koczownicy_okadka_mGłówni bohaterowie książki, Warri i Yatungka, to para zakochanych w sobie Aborygenów. Zakochanych, jednak nie do końca szczęśliwie. Na drodze do ich szczęścia stanęło plemienne prawo zawierania małżeństw. Jednak ogromne uczucie, jakim bohaterowie tej historii darzą się nawzajem oraz determinacja, aby być ze sobą za wszelką cenę, sprawiają, że para ta pod osłoną nocy ucieka ze swojej osady, łamiąc tym samym prawo swojego ludu i skazując siebie na wygnanie, na życie z dala od bliskich, w bardzo trudnych warunkach pustynnych. Warri i Yatungka przeżyli w izolacji kilkadziesiąt lat.  Jednak w latach siedemdziesiątych XX wieku, po wieloletniej suszy – najgorszej w stuleciu – ludzie z plemienia Mandildjara, do którego należeli Warri i Yatungka, zaczęli poważnie obawiać się o bezpieczeństwo tej pary. Ich szanse na przetrwania w tak nieprzyjaznych warunkach, bez wsparcia młodszych kobiet i mężczyzn należących do ich szczepu, były wyjątkowo nikłe. Dlatego W.J. Peasley i jego towarzysze, poproszeni o to przez starszyznę Aborygenów, postanowili wyruszyć w poszukiwaniu tych dwojga. Ich przewodnikiem miał być dawny przyjaciel Warriego o iminiu Mudjon. W ten sposób zaczęła się niesamowita wyprawa…
Alexis Wright – „Karpentaria”
art_karpentariaW leżącym u wybrzeża australijskiej zatoki Karepntaria miasteczku Desperance, narażonym na burze i cyklony, żyją niezwykłe postaci. Aura mglistej tajemniczości otacza walkę o prawo do ziemi między Aborygenami a białymi przybyszami i przedstawicielami miejscowych władz. To zderzenie dwóch kultur i dwóch światów – współczesnej rzeczywistości oraz odwiecznych wierzeń i mitów, które najpełniej symbolizuje wąż przodków obdarzony stwórczymi mocami. Autorka Alexis Wright jest członkiem plemienia Waanui z górzystych terenów Zatoki Karpentaria, mówi głosem swoich aborygeńskich braci. Za zgodą wydawcy udostępniam pierwszy rozdział książki – „Od niepamiętnych czasów”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Loading