13.11.2019 – premiera III. wydania kultowej książki
Pierwsze wydanie z 2011 roku było w TOP 40 EMPiKu, na 12 miejscu listy bestsellerów Gazety Wyborczej i GFK POLONIA w kategorii Literatura faktu, książką z Trójkowym Znakiem Jakości…
Tak, to już trzecie wydanie tej książki, drugie pod szyldem National Geographic!
Fantastycznie zbiega się z dwiema okrągłymi rocznicami w temacie moich australijskich peregrynacji – w październiku mija 30 lat kiedy pierwszy raz stanąłem na ziemi obiecanej (dokładnie 19.10.1989), a we wrześniu br. minęło 15 lat od wyruszenia na wyprawę Strzelecki Traces Expedition (05.09.2004), jednej z dwóch dla mnie najważniejszych.
Podobnie jak poprzednie wydanie, to wzbogacone jest o kolejne treści, tj. trzy nowe rozdziały i obszerne uzupełnienie jednego z już istniejących. Dwa wzmacniają naszą wiedzę o rdzennych Australijczykach, jeden zasiewa opowieść o pewnym ekscentrycznym rebeliancie.
Rozdział „Sztuka Aborygenów” powstał po moim kontakcie, poznaniu Ryszarda Bednarowicza, który na stałe mieszka w Alice Springs i wraz z żoną Julianną, przy współpracy Rdzennych, pisze książki i promuje tę piękną, ponadczasową sztukę, nie tylko zresztą w ramach swojej galerii.
Rozdział „Telepatia” napisałem po intensywnych peregrynacjach tematu w bibliotekach australijskich. To bardzo ciekawe, udokumentowane story w temacie mało poznanych możliwości człowieka.
Rozdział „Anarchia Księstwa Hutt River” powstał na skutek mojej wieloletniej fascynacji postacią samozwańczego Księcia Leonarda, którego ziemska historia zamknęła się w lutym 2019 roku. Książę udowodnił, że można i warto z państwem grać, że można go ograć.
Wśród nowych treści jest jeszcze zaskakujące uzupełnienie historii ostatnich rdzennych nomadów, których odkrywcami była jednak …pewna polska rodzina.
Treści jw. zdobią zdjęcia wcześniej niepublikowane.
III wydanie, to już naprawdę spora cegła, a solid australian brick, niemal 450 stron.
Bardzo się cieszę, że książka powraca na rynek księgarski. Z korespondencji z czytelnikami wiem, że była oczekiwana, a mnie udało się przekonać Wydawcę do trzeciej edycji. Podziękowania dla Małgosi Zemsty, Daniela Malaka i Ani Willman, wszystkich, którzy pracowali przy tym wydaniu książki.
Niech się czyta, niech inspiruje do podróży, niech dalej zasiewa wiedzę i piękno najbardziej intymnego kontynentu świata! Tego wszystkiego, i jeszcze więcej życzy autor.